Konkurs skierowany jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów, dyrektorów, bibliotekarzy i innych pracowników pedagogicznych z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uprawnionych do udziału w programie. Celem konkursu jest wybranie i promocja najlepszych międzynarodowych projektów eTwinning zrealizowanych z udziałem polskich nauczycieli w roku szkolnym 2020/2021 i/lub 2021/2022.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie. Projekty mogą być zgłaszane do Konkursu w następujących kategoriach wiekowych uczniów:
- projekt dla uczniów w wieku 3-6 lat,
- projekt dla uczniów w wieku 7-10 lat,
- projekt dla uczniów w wieku 11-15 lat,
- projekt dla uczniów w wieku 16-19 lat,
- Edukacja włączająca i wyrównywanie szans edukacyjnych - projekty wspierające działania na rzecz zapobiegania wykluczeniom.
- Edukacja medialna - projekty mające na celu rozwój kompetencji medialnych (m.in. sprawne posługiwanie się nowymi technologiami, umiejętność selekcji i twórczego wykorzystania informacji) oraz poruszające tematykę bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów Internetu a także nowoczesnych technologii z poszanowaniem praw autorskich.
- Synergia eTwinning-Erasmus+ - projekty łączące elementy programów eTwinning i Erasmus+,
- Ambasador eTwinning - dla nauczycieli realizujących zgłaszany projekt w trakcie pełnienia funkcji ambasadora eTwinning,
- Debiut – pierwszy projekt eTwinning nauczyciela i szkoły.
Nauczyciel zgłaszający projekt do Konkursu musi mieć przyznaną za jego realizację Krajową Odznakę Jakości. Więcej informacji o warunkach i kryteriach przyznawania Krajowej Odznaki Jakości znajduje się na naszej stronie w zakładce Konkursy.
Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej wysłanej za pośrednictwem formularza online:
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/NP_2022_zgloszenia